رزمگاه اندیشه

نویسنده: جویس مایر
مترجم: فتنه آگاه
گروه: کتاب

دیباچه

اگر ما نتوانیم دقیقا به اهميت واقعی معنای امثال ۷:۲۳ که می گوید : « زيرا چنانکه در دل خود فکر می کند خود  او همچنان است » ہی ببریم ، پس چگونه می توانیم معنا را به دیگران نیز القاء كتيم ؟ هرچه بیشتر در خداوند خدمت کرده و کلام او را مطالعه می کنم ، اهميت افکار و زبان خود را بیشتر درک می کنم . در واقع به این مسئله پی برده ام که هدایت  روح القدس باعث می شود تا در این زمینه ها مطالعه کنم . " همانطور که قبلا هم گفته ام ، تا زمانی که ما بر روی  این کره خاکی زندگی میکنیم نیاز به مطالعه در مورد افکار و زبان خود داریم ، و ایمان دارم که این عین حقیقت است . هرچقدر هم ما در این زمینه ها مطالعه کنیم ، باید بگویم که همیشه مطالب تازه ای وجود دارند و هرچند قبلا هم مطالبی در این زمینه ها آموخته ایم ، ولی باز هم نیاز به یاد آوری آنها داریم .

معنی امثال ۷:۲۳ واقعأ چیست ؟ در انجیل ترجمه کينگ جيمز چنین آمده : « ... زیرا چنانکه در دل خود فکر . . خود او همچنان است .... » در ترجمه دیگر نوشته شده : هر آنچه در دل خود فکر می کند ، همان است . » افرادی که عنان زندگی خود را به دست طبیعت کهنه خود می سپارند ، چیزی جز ارضای شهوات در خود نمی یابند . اما آنانی که تابع روع خدا هستند ، اعمالی را انجام می دهند که خدا را خشنود می سازد . اعمال ما نتیجه مستقیم افكارمان است . ا

گر افکار منفی داریم ، طرز زندگی ما نیز منفی خواهد بود . ولی از طرف دیگر ، اگر افکار خود را بر طبق وعده ای که در کلام خدا و در رومیان ۲:۱۲ به ما داده شده است بازسازی و تبدیل کنیم ، آنگاه « اراده نیكر و پسنديده خداوند » را قطعا در زندگی های خود تجربه خواهیم کرد . من این کتاب را به سه بخش تقسیم کرده ام .

بخش اول مربوط به اهميت فكر ماست . قصد من این است که این مسئله را در قلب شما برای همیشه طوری عمیق جا بیاندازم که شروع کنید به فکر کردن در مورد این که به چه چیزهایی فکر میکنید . پس می بینیم که ریشه مشکلات بسیاری از افراد قالب های فکری آنهاست که در واقع باعث بروز مشکلات می شود . شيطان طرز فکر غلط را به هر کسی پیشنهاد می کند ، ولی ما نباید پیشنهاد او را بپذیریم .

هوشیار باشید که چه طرز فکری مورد قبول روح القدس است و چه طرز فكری از نظر او قابل قبول نیست . دوم قرنتیان 4:۱۰ و 5 به وضوع بیانگر این است که ما باید کلام خدا را بقدری خوب بدانیم که بتوانیم هرآنچه را که در فکرمان می گذرد با فكر خداوند تطبيق دهيم ؛ درواقع هر فکری که خود را بالاتر از کلام خدا برمی افرازد باید به خداوند بسپاریم و به اطاعت عیسی مسیح در آوریم .

دعای من این است که این کتاب در این موارد به شما کمک کند . ذهن ما میدان جنگ است .

خیلی مهم و حیاتی است که افکار خود را در مطابقت و هماهنگی با افکار خداوند قرار دهیم . این خود فرآیندی است که نیاز به زمان و مطالعه دارد . هرگز تسلیم نشوید ، زیرا تغيير و تحول به آهستگی صورت می پذیرد . اگر فکر خود را در راه بهبود و پیشرفت تغییر دهید ، زندگی شما نيز مسیر پیشرفت را طی خواهد کرد . زمانی که نقشه های عالی خداوند را درک کنید ، آنگاه سرآغازی خواهد بود تا در راه آن نقشه های نیکوی او قدم بردارید .

مطالعه کتاب

بیشتر بخوانید

Fourmooli jahate taasirgozari bar donyaye khod - فرمولي جهت تأثيرگذاري بر دنياي خود - بيل هايبل و مارک ميتلبرگ
نویسنده: بيل هايبل و مارک ميتلبرگ
مترجم: فريدون موخوف
Feyze hadyeh dadan - فيض هديه دادن - توني ايوانز
نویسنده: توني ايوانز
مترجم: فريدون موخوف
Fergheha va shakhehaye masihiyat - فرقه ها و شاخه های مسیحیت - آرمان رشدی
نویسنده: آرمان رشدی
مترجم: کانون اندیشه مسیحی
Zendegi pas az marg va vaghaye akharozzaman ( Arman Roshdi ) - ( زندگی پس از مرگ و وقایع آخرالزمان ( آرمان رشدی
نویسنده: آرمان رشدی
مترجم: آرمان رشدی