موفقیت در زندگی زناشویی

نویسنده: دکتر دیوید میس
مترجم: ط. میکائیلیان
گروه: مقاله, کتاب

دیباچه

من به عنوان مشاور امور زناشوئی ، در پنج قاره جهان یعنی اروپا و آسیا و استرالیا و آمریکا ، به مشکلات زناشوئی عده زیادی گوش فرا داده ام . در همه جا کوشیده ام در این مورد روشهای جدیدی ارائه دهم و روشهای موجود را اصلاح کنم . با توجه به مراتب فوق در مورد شرایط موفقیت در زناشوئی اطلاعات کافی دارم و از روشهای سعادتمند شدن در زندگی آگاه هستم .

در این کتاب نتیجه تجارب و مطالعات من در این رشته به زبانی ساده و قابل درک به شما خوانندگان گرامی تقدیم می گردد . در موقع نوشتن این کتاب ، توجه من به این اشخاص معطوف بوده است : اولا امیدوارم این کتاب برای جوانانی که در فکر ازدواج هستند مفید باشد . بهترین روش برای از بین بردن مشکلات زناشوئی این است که از به وجود آمدن آنها جلوگیری کنیم . وقتی موفق به انجام این کار خواهیم شد که خطرات احتمالی را از اول بشناسیم . پس امیدوارم آن دسته از جوانانی که می خواهند ازدواج کنند ، بتوانند از این کتاب استفاده نمایند .

ثانيا در فكر زوجهای معمولی بوده ام که زندگی نسبتا سعادتمندی دارند و با مشکل جدی روبرو نیستند . اشتباه است فکر کنیم که چون زندگی زناشوئی ما دچار مشکل مهمی نیست ، پس نباید بهتر شود . به عقیده من بسیاری از اشخاص به این اشتباه دچار می شوند که در ابتدای ازدواج توقعات زیادی دارند ولی بعدا توقعشان خیلی کم می شود . در این کتاب کوشیده ام زوجهای معمولی را تشویق کنم به افقهای جدیدی چشم بدوزند و در روابط خود امکانات جدیدی کشف نمایند . زوجهائی که به زندگی متوسط زناشوئی راضی هستند در اطراف ما فراوانند و باید وضع آنها بهتر شود .

  ثالثا اکثرآ زوجهائی را در نظر داشته ام که گرفتار مشکلاتی هستند یعنی اشخاص مأیوس و سرگردان که آرزوهایشان برآورده نشده است مدت بیست سال مشغول کمک به این نوع افراد بوده ام و از ناراحتی ها و مشکلات آنها اطلاع دارم . بر اساس تجربیاتی که پیدا کرده ام بعضی از این مشکلات را مورد بحث قرار داده ام .

امیدوارم این کتاب از آن نوع کتابهائی باشد که بتوانید در اختیار دوستانی قرار دهید که گرفتار مشکلات زناشوئی هستند و آنها بتوانند راه حل مشکلات خود را در آن بیابند . بیست سال قبل به این نتیجه رسیدم که یکی از مهمترین خدمات این است که به مردم کمک کنیم در زندگی زناشوئی خود موفقیت را پیدا کنند زیرا شادی آنها و سعادت اجتماع به این امر بستگی دارد . از آن به بعد همیشه سخت مشغول بوده ام زیرا در این زمینه کار زیادی وجود دارد . ظرف این بیست سال ، صحیح بودن این نظریه بر من ثابت شده است و امروز هم به قوت خود باقی است . بر اساس همین عقیده است که به نوشتن این کتاب مبادرت نموده ام .

مطالعه کتاب

بیشتر بخوانید

Fourmooli jahate taasirgozari bar donyaye khod - فرمولي جهت تأثيرگذاري بر دنياي خود - بيل هايبل و مارک ميتلبرگ
نویسنده: بيل هايبل و مارک ميتلبرگ
مترجم: فريدون موخوف
Feyze hadyeh dadan - فيض هديه دادن - توني ايوانز
نویسنده: توني ايوانز
مترجم: فريدون موخوف
Fergheha va shakhehaye masihiyat - فرقه ها و شاخه های مسیحیت - آرمان رشدی
نویسنده: آرمان رشدی
مترجم: کانون اندیشه مسیحی
Zendegi pas az marg va vaghaye akharozzaman ( Arman Roshdi ) - ( زندگی پس از مرگ و وقایع آخرالزمان ( آرمان رشدی
نویسنده: آرمان رشدی
مترجم: آرمان رشدی